Sliač si číta po anglicky

28.1.2019

Ahhoy Readers' Club

Ahhoy Readers’ Club

Mestská knižnica Sliač v spolupráci s Ahhoy.net v stredu 23. 1. 2019 odštartovali prvé zo série podujatí venujúcich sa anglickému jazyku.

V dnešnej dobe sa znalosť angličtiny pokladá za nevyhnutnosť či už v pracovnom prostredí, alebo v bežnej komunikácii. Najlepší spôsob ako si precvičiť akýkoľvek jazyk je priama komunikácia a zaujímavé podnety. Čitateľský klub – Ahhoy Readers’ Club je zameraný na rôzne vekové kategórie a úrovne angličtiny. Projekt počíta s prispôsobením úrovne podľa zloženia skupiny a s využitím aj rodených rečníkov.

Prvého stretnutia v zasadacej miestnosti Mestského kultúrneho strediska sa zúčastnili deti 5. ročníka ZŠ A. Sládkoviča v Sliači. Spolu s lektorom Robertom Karnišom diskutovali nielen o rozdieloch v  angličtine a slovenčine, ale napísali aj krátky opis mesta Sliač do Kanady a vypočuli si príbeh v angličtine, o ktorom potom diskutovali. V závere stretnutia bola vyhlásená výtvarná súťaž pre deti; odmenou za zapojenia sa bola malá odmena.

Dňa 11. 2. 2019  Mestská knižnica pripravuje  pokračovanie tohto projektu pre širšiu verejnosť.
Podujatie sa uskutoční v zasadacej miestnosti Mestského kultúrneho strediska Sliač na prvom poschodí o 17.15 hod. Toto čitateľské stretnutie bude spojené s diskusiou o anglickom jazyku v slovenčine. Tešíme sa na stretnutie.

Mgr. Monika Fáziková, knihovníčka MSK Sliač

Váš príspevok

Váš e mail nebude zobrazený..

(required)