Voľné pracovné miesto

13.2.2018

Voľné pracovné miesto v ZŠ A. Sládkoviča.

Náš prieskum spotrebiteľa elektroniky

8.2.2018

Projekt žiakov našej ZŠ A. Sládkoviča.

IMG_0046

Prieskum spotrebiteľa elektorniky

Od 5. 2. do 8. 2. 2018 sme v rámci projektu Elektroodpad-dopad realizovali na našej škole – ZŠ A. Sládkoviča Sliač dotazníkový prieskum ohľadom spotrebiteľských návykov v oblasti elektroniky. Vyzbierali sme vzorku 50 odpovedí. Dotazník sme rozposielali emailom, čím sme ako správna “zelená škola” šetrili životné prostredie.

Dozvedeli sme sa, že ľudia nakupujú elektroniku najčastejšie v e-shopoch alebo cez internet –   približne raz za polrok (až 46%), niektorí dokonca aj raz týždenne. Väčšinou nakupujú podľa kvality a skúsenosti iných. Najčastejšie kupujú malé spotrebiče (napríklad hriankovače, kávovary a podobne). Elektroniku vymieňajú najmä pre nefunkčnosť alebo pre opotrebovanie. Tá potom končí v zberných dvoroch alebo v obchode s elektronikou. Väčšine opýtaných vydrží mobilný telefón aspoň dva roky a mnohí majú približne štvrtý až siedmy telefón vo svojom živote.

Účastníci prieskumu najčastejšie separujú papier a plast – približne 86%. V ich mesačnom odpade tvorí elektronika len do 5% množstva celkového odpadu. Až 60% ľudí nemá vo svojej blízkosti kontajner na elektoodpad a len 22% ho vo svojej blízkosti má.

Tento nie celkom uspokojivý stav sa snažíme riešiť aj v našom projekte Elektroodpad-dopad v spolupráci s CEEV Živica a spoločnosťou SEWA. Od decembra do začiatku februára sa nám podarilo vyseparovať už viac ako 2 tony elektroodpadu. Projekt pokračuje do konca školského roka. V nasledujúcich mesiacoch by sme sa chceli zamerať nielen na zber, ale aj minimalizáciu tvorby takéhoto odpadu. Držte nám palce.

E. Mašurová a S. Urdová – členky Kolégia Zelenej školy (6.B. trieda) pod vedením p.učiteľa Borbélyho

Dotazník spotrebiteľa elektroniky – Formuláre Google

Dotazník spotrebiteľa elektroniky

 

Pamätník má už viac ako 100 rokov

7.2.2018

Pamätník obetiam prvej svetovej vojny odhalili v roku 1936. Čítajte viac na myzvolen.sme.sk.

Civilné letisko prepravilo viac než 30 tisíc pasažierov

29.1.2018

V roku 2017 dosiahlo civilné letisko na Sliači najlepšie výsledky za posledných niekoľko rokov. Čítajte viac na myzvolen.sme.sk.

Zápisnica a uznesenia z 25. schôdze Msz

25.1.2018

Zápisnica

Uznesenia

Sliačska kvapka krvi

10.1.2018

Viac informácií tu.

Štát nemá záujem o kúpele Sliač

7.11.2017

Čítajte viac tu.

Ako podať žiadosť o dotáciu od mesta Sliač na rok 2018

12.9.2017

Ak vykonávate prospešné aktivity v prospech občanov mesta Sliač môžete požiadať o dotáciu za účelom hradenia nákladov spojených s takýmito aktivitami. Žiadosť treba podať najneskôr do konca októbra. Viac informácií tu.

Lietadlo pristálo s problémami

3.8.2017

Egyptské lietadlo malo včera pri pristávaní na našom letisku problémy. Viac na myzvolen.sme.sk.

Ministerstvo zdravotníctva chce Sliačske kúpele

18.7.2017

Čítajte viac na myzvolen.sme.sk.